COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

AXANTA jeden z nejsilnějších antioxidantů na světě !

AXANTA jeden z nejsilnějších antioxidantů na světě !

Astaxantin, pigment, který dodává barvu lososům, chrání oči, má blahodárný vliv na pokožku, klouby a centrální nervovou soustavu, navíc podporuje imunitu a působí protizánětlivě.  Slyšíte o něm poprvé? Není divu, je to málo známý karotenoid, který teprve začíná svou kariéru ve světě vědy.

AXANTA obsahuje astaxantin, výjimečný přírodní karotenoid, který se vyskytuje v rostlinných a živočišných organizmech, považovaných bez výjimky za zdravý pokrm. To on zabarvuje maso lososa a různých měkkýšů požívaných jako plody moře, a také mořských i jiných řas, např. Haematococcus pluvialis, ze kterých nám ho extrahuje renomovaný švédský producent.

Astaxantin je velmi žádanou látkou spotřebiteli potravinových doplňků. Již léta ho do svých produktů zahrnují jen ti nejpřednější výrobci na světě. AXANTA také obsahuje standardizovaný, na 95% piperin, extrakt z černého pepře, který podporuje trávení, správné fungování dýchacích cest, stimuluje imunitní systém, čistí játra, pokožku celého těla, pohlavní orgány a krevní oběh. Zlepšuje plodnost u žen a revitalizuje nervový systém. Složení AXANTY obsahuje také komplex vitamínů skupiny B, doporučený k užívání těm, kterým může hrozit jejich nedostatek.

AXANTA je součástí programu potravinových doplňků COLWAY.

IMUNITA

ŽÁDNÝ ORGANIZMUS NA SVĚTĚ, VE KTERÉM SE PŘIROZENĚ VYSKYTUJE ASAXANTIN, NETRPÍ INFEKČNÍMI CHOROBAMI… 

...funguje tak, že když například řasy (nejzdravější potrava na světě) „vycítí“ ve svých prvních buňkách napadení, třeba viry, začnou produkovat astaxantin, dokud nebezpečí nepomine. U ryb, které považujeme za nejvhodnější ke konzumaci a také u humrů, krevet, raků „ vyrobí“ imunitní systém, který prakticky tito živočichové nemají.  Lososům dodává neúnavnou sílu plout proti proudu řek a je na něm založená biologická existence kvasinek a téměř všeho fytoplanktonu světa.  

Dlouholeté pozorování jeho působení na faunu a flóru přinesli objevy, které našli revoluční využití pro zlepšení zdraví člověka. Například výzkumy prováděné v Japonsku ukázali, že osoby, které astaxantin užívali, nebyli infikováni viry typu  SARS (předchůdci COVID 19). Podobné výsledky můžeme očekávat i nyní. 

 

 

Více...

Nový doplněk stravy, který jsme chtěli mít v našem katalogu vždy…

...avšak jeho klíčovou složku – astaxantin -  jsme v očekávaném množství, kvalitě a ceně získali teprve letos.  AXANTA  tedy obsahuje jedinou povolenou formu astaxantinu v Evropské Unii, vyráběnou značkovou firmou ve Švédsku – uznávanou odborníky na výživu za nejvšestrannější, pokud jde o blahodárný vliv na naše zdraví – výživnou látku, kterou nám dala Příroda. Literatura na téma léčivých vlastností astaxantinu je velmi imponující.

 

Malou ochutnávku můžete bez obtíží najít na internetu, např. stránky:

 http://www.lekari-online.cz/health-and-beauty/astaxantin         

https://aktin.cz/1865-astaxanthin-nejen-krasne-opaleni 

 

Avšak proto, že tato látka je zcela přírodní, získávána z mořských řas, nelze ji patentovat ani žádným jiným způsobem zapřáhnou do služby farmaceutického průmyslu. Proto také byla v dnešní realitě Evropské unie odsouzená k informačnímu embargu.  Tento rok byla také astaxantinu odebrána všechna „zdravotní tvrzení“, kterých ještě před několika lety měl až 19 (!), což znamená, že bez ohledu na to, že každý měsíc se objevují další vědecké zprávy o jeho úžasném vlivu na naše zdraví – v současné Evropě není povoleno o tom psát NIC. Zejména na etiketách nebo v materiálech propagujících tento výjimečný karotenoid, který dodává barvu (že by náhodou?) nejzdravějšímu pokrmu žijícímu v hlubinách moře.

Pokud nám to není dovoleno, nebudeme o tom psát. Nebo jen tolik, kolik nám podivné právo dovoluje napsat na balení naší AXANTY.  Produktu složeného z astaxantinu, extraktu z černého pepře (piperinu), který výrazně zvyšuje biologickou dostupnost samotného astaxantinu – a z dokonale přizpůsobeného výživovým normám komplexu vitamínů skupiny B. Síť Colway potřebovala ve své nabídce B-komplex, stejně jako jsme potřebovali doplněk s vitamínem D ( COLDEKA ). Kompozice  AXANTY se tedy trefila do poptávky spotřebitelského trhu.  AXANTA má ty nejlepší šance stát se dalším hitem Colway.

Odvažujeme se tvrdit, že je to v současnosti nejlepší doplněk stravy tohoto druhu na evropském trhu. Poskytující spotřebitelům astaxantin nejvyšší kvality v nejlépe stravitelné formě (díky podílu piperinu) a doplněný o vitamíny skupiny B, které působí synergicky s astaxantinem. Na světě zatím neexistuje podobný produkt.

 

 

 

Astaxantin, pigment, který dodává barvu lososům, chrání oči, má blahodárný vliv na pokožku, klouby a centrální nervovou soustavu, navíc podporuje imunitu a působí protizánětlivě.  Slyšíte o něm poprvé? Není divu, je to málo známý karotenoid, který teprve začíná svou kariéru ve světě vědy. Zanedlouho o něm budou psát všichni, protože podle nejnovějších vědeckých výzkumů má astaxantin silnější účinky než jeho příbuzní: lutein a zeaxantin!

Vědci již dávno odhalili, že přírodní barviva (karotenoidy) jsou silnými antioxidanty. Díky nim je naše strava pestrobarevná. Rajčata jsou červené, lilek a borůvky fialové, citróny žluté. To ale není všechno, přírodní barviva plní mnoho důležitých funkcí v našem těle, např. chrání naše oči. Zeaxantin a lutein se nachází v sítnici – přesněji ve žluté skvrně – kde je největší koncentrace mastných kyselin v těle. Sítnice je bohatá na kyslík a potřebuje látky pohlcující volné radikály, aby se zabránilo oxidačnímu poškození.

Vědci prozkoumali lutein, zeaxantin a astaxantin a jejich ochranné účinky na sítnici. Ukázalo se, že právě tím nejsilnějším antioxidantem z nich je astaxantin. Akademici propočítali, že jako antioxidant je 65 krát silnější než vitamín C, 54 krát než beta-karoten a 14 krát než vitamín E.

Dr. Mark Tso z Wilmer Eye Institute of Johns Hopkins University (odborníky uznávaná za nejprestižnější oftalmologické centrum na světě) zjistil, že astaxantin snadno proniká do tkání oka, má lepší účinky než jiné karotenoidy a zároveň nemá žádné vedlejší účinky. Tso prokázal, že astaxantin může napravit nebo předejít poškození způsobené světlem, fotoreceptorů, gangliových neuronů a neuronů vnitřní strany sítnice. Díky tomu se může stát účinnou zbraní v boji proti makulární degeneraci (VPMD), která vede k oslepnutí. Toto onemocnění je hlavní příčinou ztráty zraku u lidí starších 50 let. Tímto onemocněním trpí 60 milionů lidí na světě a 10 milionů lidí ztratilo zrak! Podle tohoto vědce může užívání astaxantinu zabránit diabetické neuropatii, cystoidnímu makulárnímu edému, retinální okluzi, glaukomu a očním zánětům (včetně zánětu sítnice, duhovky, rohovky a bělma).  

Jednou z nejdůležitějších vlastností astaxantinu je schopnost pronikat hematoencefalickou bariérou. Díky tomu může chránit mozek a centrální nervový systém. To je obzvláště důležité v pozdějším věku, kdy náš imunitní systém slábne a organizmus není schopný zbavit se všech volných radikálů. Klinické studie, provedené v Japonsku, ukázaly, že pravidelný přísun astaxantinu zlepšuje věkem slábnoucí psychomotorické schopnosti a schopnosti učení. Japonští vědci jsou přesvědčeni, že užívaní astaxantinu může zabránit stařecké demenci. O něco dál ve svém úsudku jsou vědci z Tchaj-wanu. Podle jejich názoru může tato látka zpomalit rozvoj Alzheimerovy choroby v jejím raném stadiu. 

Kromě prevence onemocnění očí, astaxantin vykazuje protinádorové působení.  V současné době proběhli výzkumy jen na zvířatech a mimo jiné chránil myši před rakovinou močového měchýře a tlustého střeva. Vědci také obracejí pozornost na skutečnost, že u Eskymáků, jejichž hlavní složkou potravy je losos (nejbohatší zdroj astaxantinu), je výskyt rakoviny velmi nízký.  

V tuto chvíli probíhá v Minnesotě výzkum vlivu tohoto barviva na imunitní systém. Bylo prokázáno, že napomáhá produkci protilátek a zvyšuje aktivitu T-lymfocytů a pomocných T-lymfocytů.  U zkoumaných hlodavců astaxantin snižoval také příznaky zánětu způsobeného bakterií Helicobacter pylori. Nedávné studie provedené v Jižní Koreji prokázaly, že užívání astaxanthinu může zlepšit funkce obranyschopnosti organismu u obézních.  Navíc, jak vyplívá z dalších studií, urychluje metabolizmus tuků a vytrvalost svalů.

Astaxantin, který produkují řasy  Haematoccous pluvialis, chrání tyto řasy před ultrafialovým zářením, když vyschne voda.  Pohlcuje UVB paprsky. Příjem 2 mg astaxantinu denně po dobu jednoho měsíce ochrání pokožku před spálením od slunce.

Chrání nás také během rentgenového a tomografického vyšetření. A to v případě, že budete několik týdnů před vyšetřením užívat 2-4 mg astaxantinu. Tato dávka by měla být užívána i v případě, že plánujete cestu letadlem, kdy jsme také vystaveni značnému záření (zejména při letu ve dne). 

Vzhledem k tomu, že je astaxanthin rozpustný v tucích, proniká buněčnou membránu. Snižuje poškození DNA. Navíc má silné protizánětlivé účinky.

Nejčastěji se astaxantin vyskytuje ve formě červeného barviva u mořských živočichů, zejména u lososa, kterému dodává charakteristické zabarvení.  Losos, stejně jako jiní mořští živočichové, nedokáže toto barvivo syntetizovat sám, ale musí ho získávat z potravy v podobě zooplanktonu a krilu. Tito malí tvorové se živí řasami, které přirozeně produkují astaxanthin.

 

AXANTA

Nejlepší anti-age kosmetika působící zevnitř na světě

Krása a sluneční clona v kapsli?

Opravdu tvrdíme, že stačí polknout kapsli Axanty, abychom zkrásněli zevnitř?

Nebo, že nás stejná kapsle ochrání před škodlivými účinky UV záření, např. před spálením od slunce?

Existují přesvědčivé důkazy, že při pravidelném užívání Axanty, dokonce i v malých dávkách, to je možné. Vyplývá to zčásti z faktu, že existuje spojitost mezi našim vzhledem a slunečními paprsky. Ultrafialové paprsky mohou způsobovat předčasné stárnutí kůže, vrásky, pigmentové skvrny a pihy.  Prevence těchto problémů spočívá především v ochraně před slunečním zářením. Astaxantin nejen pomáhá předcházet, ale také dokáže odvrátit vnitřní známky stárnutí!  I když je všemi silami, především v Evropě, vytlačován z povědomí spotřebitelů, a proto zůstává nepovšimnutý dermatology, má přírodní astaxantin mnoho vroucích příznivců ve světě medicíny.

Jedním z nich je MUDr. Nicholas Perricone, jehož knihy jsou na seznamu New York-ských bestsellerů. Třikrát se také objevil v pořadu  Oprah Winfrey, kde pokaždé propagoval astaxantin. Jeho nejprodávanější kniha je „Dr Perricone slibuje: tři jednoduché kroky k mladšímu vzhledu a delšímu životu”. V dalším hitu: „Zeštíhlující dieta podle Dr.”, také vyzdvihuje přínosy astaxantinu  a nazývá ho po vzoru dalších autorit v této oblasti „superstar mezi doplňky“.

Perricone cituje celou plejádu autorů i řadu studií, které dosvědčují, že astaxantin redukuje vrásky působením zevnitř.  Také redukuje nadměrnou pigmentaci, známou jako stařecké skvrny (N. Perricone, 2006). V pořadu Oprah Winfrey  nazval astaxantin báječným protizánětlivým a antioxidačním prostředkem, který „dodává ten krásný a zdravý lesk“, což je podle jeho mínění výsledkem výjimečného vlivu, kterým působí tato látka na buněčnou membránu.  Dr Perricone  je jen jedním z mnoha zastánců astaxantinu.

Další lékař, dr Robert Childs, měl na toto téma rozhovory v rádiích a televizích a také psal články v tisku. Nedělá to kvůli zisku, ale proto, že je vroucím zastáncem a propagátorem astaxantinu, zejména protože se sám přesvědčil o jeho účincích.  Dr Childs  se narodil a vyrostl v Honolulu na Havaji a od narození byl velmi citlivý na sluneční záření, do té doby než začal užívat astaxantin.  Změna, kterou zaznamenal, byla velkolepá: do té doby i méně než půl hodiny strávené na slunci pro něj končilo spálením, dnes tráví na slunci celé hodiny, dokonce i v době kdy působí nejvíce, bez negativních výsledků.

Přestože se v USA několika autoritativním plastickým chirurgům astaxantin kosmetologicky osvědčil, bylo třeba pro popsané vlastnosti získat oficiální potvrzení klinických studií, což se zdařilo.  V přelomové práci, která získala patent, byl provedený test astaxantinu, který měl potvrdit jeho účinky jako vnitřní sluneční clony.  Experiment byl proveden v nezávislé laboratoři spotřebitelských výzkumů. Dvacet osob bylo testováno v simulátoru slunečního světla, zařízení, které vyzařuje ultrafialové paprsky napodobující sluneční světlo. Byl použit filtr, který poskytl široké spektrum UVA a UVB paprsků působících na kůži testovaných.  Před experimentem byla kůže zúčastněných otestována, jaké množství UV záření u každého z nich vyvolává zčervenání kůže, důkaz spálení.  Následně jim bylo podáváno 4 mg astaxantinu denně, po dobu dvou týdnů a znovu proběhli testy. Ukázalo se, že stačili dva týdny na to, aby astaxantin dokázal zvýšit odolnost testovaných proti spálení od slunce. Tento výsledek jo o to slibnější, když vezmeme do úvahy fakt, že astaxantin má schopnost hromadit se v těle v průběhu času. Testovaní ho užívali jen dva týdny a to je poměrně krátká doba na to, aby se astaxantin mohl nahromadit v našem největším orgánu, jakým je kůže (T. Lorenz, 2002).

V dalších studiích se ukázalo, že astaxantin, buď sám, nebo v kombinaci s retinolem, je nejúčinnější v prevenci stárnutí kůže (Savoure, 1995). A v ještě jiných, publikovaných v Journal of Dermatological Science, byl astraxantin testovaný in vitro s cílem prozkoumat jeho schopnost bránit změnám v lidské DNA, způsobeným UVA zářením. Byly testovány tři různé látky nacházející se v lidské kůži a astaxantin se prokázal jako účinný v boji proti nežádoucím vlivům a předcházení poškození DNA (N. Lyons i N. O’Brien, 2002). Bylo prokázáno, že astaxantin chrání kůži před UV zářením i při povrchové aplikaci.  Při těchto experimentech byl aplikovaný olej s astaxantinem zevně a byly porovnávány oblasti, na kterých nebyl aplikovaný olej. Výsledek testu ukázal, že astaxantin nejen omezoval tvorbu nových vrásek, ale že kolagen přítomný v kůži v oblasti, na které byl aplikovaný olej s astaxantinem, pomaleji degradoval.

Na asijském trhu se prodává velké množství produktů bělících kůži. Tyto výrobky mají redukovat melanin, což objektivní výzkumy nejsou schopny potvrdit, ale potvrzují možnost redukce některých melaninových bílkovin, např. těch, které se ukládají v kůži a způsobují vznik pih, stařeckých skvrn, či jiných pigmentových skvrn. Astaxantin dokáže zlepšit vzhled tím, že snižuje produkci některých melaninových bílkovin o 40% a tak zabránit vzniku pih a mnohých pigmentových skvrn. (K. Arakane, 2001).

 

Vědecký výzkum

Proběhlo mnoho experimentů, které měli potvrdit účinky astaxantinu na náš vzhled, při vnitřním užití. Níže několik slov o třech z nich.

V prvním případě byl testovaným ženám pokaždé podávaný jiný preparát, např. omega 3 mastné kyseliny, nebo deriváty vitamínu E, známé jako tokotrienol – ale společným jmenovatelem těchto testů byla přítomnost astaxantinu, který obsahovali podávané látky. Na tomto výzkumu se podílely ženy, jejichž průměrný věk byl 40 let. Žádná z žen nevěděla, zda užívá astaxantin, nebo placebo.  Po dvou týdnech užívání zaznamenali zlepšení stavu v sedmi různých oblastech:

 • drobné vrásky
 • hladina hydratace
 • odstín kůže
 • elasticita
 • hebkost
 • otok
 • kvrny a pihy.

Po čtyřech týdnech ženy, u kterých byla pleť před testem označena za suchou, zaznamenaly zlepšení hydratace, redukci drobných vrásek a kožních defektů, zmenšení otoků kolem očí, zlepšení pružnosti pleti a celkové zlepšení stavu kůže. Ve skupině užívající placebo nedošlo k žádnému zlepšení, ale dokonce k mírnému zhoršení stavu pokožky. (E. Yamashita, 2002).

Druhý experiment proběhl v Kanadě.  I zde byl testovaným podávaný astaxantin společně s Omega 3 mastnými kyselinami a s mořskými glykosaminoglykany. Testovaní byli rozděleni do třech skupin:

– skupina A užívala aktivní doplněk obsahující astaxantin, mastné kyseliny a glykosaminoglykany a zevně jim byli na kůži aplikovány také  glykosaminoglykany

– skupina B užívala jen doplněk a zevně bylo aplikováno placebo

– skupině B byl jen aplikovaný zevně krém s glykosaminoglykany, ale neužívala nic vnitřně.

 

Výzkum trval 12 týdnů, po kterých byly zkoumány následující kritéria:

 1. drobné vrásky
 2. odstín pleti
 3. pevnost pleti
 4. drsnost kůže
 5. pružnost
 6. hydratace.

Ve skupině A došlo ke zlepšení všech kritérií a sami testovaní označili stupeň splnění očekávání na 86%. Ve skupině B a C se zkoumali pouze 2 kritéria: pružnost a hydratace.  U skupiny B došlo ke značnému zlepšení hydratace, zatímco u skupiny C pouze ke zlepšení pružnosti pokožky. Závěr autorů experimentu zní: „Působení zevnitř vně“ představuje nový a vzrušující kosmetický přístup ke způsobům jak dodat pleti biologicky aktivní látky“ (Thibodeau i Lauzier, 2003).

Třetí experiment proběhl v Evropě a byl velmi podobný tomu japonskému.  Podával se doplněk pouze k vnitřnímu užití a skládal se dávky přípustné v EU- 5mg astaxantinu denně, s přídavkem dalších dvou složek. Výsledky byli i tentokrát slibné a zahrnovali účinky jako: redukci drobných vrásek, viditelné zlepšení celkového stavu pokožky a zpevnění až o 78%.

Když to shrneme, astaxantin je účinnou sluneční clonou, která chrání kůži před poškozením způsobeným UV zářením.  Kromě ochranných vlastností vykazuje astaxantin schopnost léčit a může sloužit jako doplněk, který zevnitř ovlivňuje náš vnější vzhled. Ve světě stále probíhá mnoho výzkumů testujících jeho vlastnosti, ale už dnes můžeme tvrdit, že má ohromný potenciál jako doplněk stravy prodlužující mládí.  Za takový ho uznávají i v Institutu Patricka Holforda – kde se zajímají především o to, aby vybrali ze všech informací, které se ve světě objeví, ty které dokáží reálně prodloužit život a mládí člověka. 

 

Obsah: 60 kapslí

 

Přidat do košíku

Počet kusů: (minimální počet ks)
Cena:
Celkem:
Poznámka:
znaků ještě zbývá.

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2020 COLWAY Česká republika