COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

Doplňování stravy COLvitou

Doplňování stravy COLvitou

Colvita představuje biologicky aktivní kolagen v tobolce

Colvita je jediným podobným doplňkem stravy na celém světě

Colvita představuje kompletní sestavu aminokyselin, které tvoří kolagenovou šroubovici

S hrdostí se můžeme pochlubit tím, že nikdo jiný dosud nedokáže získávat kompletní sestavu všech aminokyselin, tvořících kolagenovou šroubovici, prostřednictvím lyofilizace nativního kolagenu izolovaného na úrovni molekul.

Musíme také připomenout, že prakticky veškeré doplňky stravy, které najdeme pod názvem „kolagen” na policích lékáren, bývají buďto hydrolyzátem rozdrcených hovězích (či dokonce vepřových) vláken nebo obyčejnou želatinou, s pochybnou biologickou aktivitou.

Potřeba doplňovat v těle kolagen narůstá spolu s každým naším míjejícím rokem. Lidský organismus snižuje produkci kolagenu již po 26. roku života. Narůstající nedostatky kolagenu v organismu způsobují mnohé z problémů: lámavost a matnění vlasů, ztráta pevnosti a pružnosti pokožky, cítíme bolesti kloubů a páteře. Můžeme jim předcházet nebo snížit jejich nepříjemné následky pomocí prokolagenové stravy.

Základní složkou Colvity je lyofilizovaný hydrát kolagenu získávaný z lososovitých ryb. V jedné tobolce Colvity se nachází relativně malé množství (0,13 g) bílkovin v prášku a mezi nimi všechny stavební složky kolagenové molekuly. Všechny – znamená rovněž  dvě endogenní aminokyseliny: hydroxylizín a hydroxyprolin, které nemáme možnost získat z jakéhokoli jiného pokrmu. Vznikají pouze cestou kolagenogeneze a pouze při procesech metabolismu obratlovců. Mimo Colvity je neobsahuje žádný ze současných doplňků stravy.

Kolagen v Colvitě je téměř na 100 % anabolický, což znamená, že nebývá spalován na energii ani vylučován. Slouží zcela ke stavbě nových buněk. Jeho vstřebatelnost je tak skvělá, že k ní nejsou potřebné ani enzymatické trávící procesy. Vstřebává se dokonce bezprostředně ze střev. 

Ryby mají pouze jednoduchou náhražku imunitního systému, a přesto nikdy na člověka nepřenášejí žádné nemoci. Kolagen v rybí kůži, získávaný v podobě molekul (šroubovic), je identický s kolagenem u více rozvinutých obratlovců a pro člověka je zcela bezpečný.  

Colvita obsahuje také biologicky aktivní vitamín E v podobě D - alfa – tokoferolu z oleje lisovaného za studena z nemodifikovaných obilných zrníček. Estery tokoferolu získávané touto metodou jsou charakteristické odolností na působení kyslíku, paprsků UV a mnoha jiných degradačních vlivů, stejně jako jejich 100 % biologická aktivita. Vitamín E byl první látkou, která ve XX. století získala pověst „elixíru mládí”. Dodává životnost, vitalitu, energii a chuť k životu. Stimuluje syntézu kolagenu, vylepšuje vzhled pokožky a chrání před neplodností. Je v organismu hlavním antioxidantem chránícím buněčné stěny a červené krvinky. Jedna molekula vitamínu E chrání před volnými radikály přes 200 druhů nenasycených molekul mastných kyselin. Spolupůsobí úzce s vitamínem C, karotenoidy, selénem, chromem a zinkem.

Colvita obsahuje také prášek získaný mikronizací plůdku mořských řas druhu Fucus vesiculosus. Tyto vodní rostliny jsou fenoménem přírody – druhem mostu mezi biotopem a biocenózou. Jsou schopny neobvykle hromadit téměř všechny mikroelementy a minerály, jaké obsahuje mořská voda a co je nejdůležitější – také nejcennější stopové prvky, v podobě asimilované rostlinným organismem, tedy zcela vstřebatelné. Výživovou dokonalost těchto řas dokazuje také fakt, že k produkci exkluzivních doplňků stravy z jejich organismů se využívá  v š e c h n y  složky rostliny a odstraňuje se pouze chlorid sodný (sůl). Fucus vesiculosus – především pocházející ze severního Atlantiku, kde nejsou poddány procesu vegetace ani vysokým ani příliš nízkým teplotám - představují řídce se v přírodě vyskytující pokladnici cenných složek.

Metoda jejich přetváření, nazvaná „cell burst process”, nahrazuje tradiční sušení, dovoluje uchovat v neporušeném stavu většinu aktivních látek v řasách a jejich ohromně vysokou hladinu biologické energie. Probíhá ve francouzských laboratořích, které pracují striktně ve farmakologickém režimu.     

Extrakt z mořských řas jsme vybrali do složení Colvity, protože v době kompozice složek do tohoto doplňku stravy to byl nejlepší známý komplex všech mikro- I makrosložek a vitamínů rostlinného původu - synergických při stimulaci aminokyselin v procesech syntézy kolagenu.

Prášek z těchto řas je opravdovou bombou mezi doplňky stravy. Je bohatý na vápník, měď, železo, mangan, hořčík, draslík, selen, fosfor, chrom, zinek a jód, jak organický (dijodotyrozin) tak i neorganický. Najdeme v něm vitamíny ze skupiny A, B, C, E a K. Uhlovodany, vlákninu, polysacharidy a exogenní aminokyseliny. Polyfenoly, karoten a slizové sloučeniny: kyselina alginová, fukoidin, laminarin, mannitol a také bioflavonoidy, ze kterých je nejdůležitějším flavon – 3 – d (OPC).  Po odstranění chloridu sodného představují zpráškované a mikronizované řasy téměř ideálně vyrovnaný komplex vitamínů, makro a mikročástic a dalších cenných látek. Jsou při tom lehce stravitelné a snadno vstřebatelné, protože jejich minerální složení připomíná naše tělesné tekutiny.

Pozor! Colvita obsahuje pouze menší množství vitamínu C. Je to příliš malá dávka pro účinné povzbuzování procesů kolagenogeneze v těle i pro potřeby organismu.

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2019 COLWAY Česká republika