plny text zde) do Colway dorazilo několik mailů. Na přednášce po oslavách 10. výročí v hotelu Marriott nám všem stejně fascinující obrázek ukázal i ukrajinský vědec Sergej Batečko. Vyprávěl nám mimo jiné o roli signálních peptidů při regeneraci kolagenu v naší pokožce.
To nás také stimuluje k tomu, abychom Vám přednesli jakousi biochemickou báseň. Neuvěřitelnou báseň. Možná i nejdůležitější v historii firmy, ale hlavně pro budoucnost Colway.

 

" />
COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

NEWSLETTER Biochemická povídka

NEWSLETTER Biochemická povídka

newsletter

 

Po nedávném newsletteru se složitým textovým obsahem ze 4.06.2014 (plny text zde) do Colway dorazilo několik mailů. Na přednášce po oslavách 10. výročí v hotelu Marriott nám všem stejně fascinující obrázek ukázal i ukrajinský vědec Sergej Batečko. Vyprávěl nám mimo jiné o roli signálních peptidů při regeneraci kolagenu v naší pokožce.
To nás také stimuluje k tomu, abychom Vám přednesli jakousi biochemickou báseň. Neuvěřitelnou báseň. Možná i nejdůležitější v historii firmy, ale hlavně pro budoucnost Colway.

 


„... Psal se rok 2015 a do světa se znovu dostala zpráva o rybím kolagenu. Stejně tak senzační a možná i více než tehdy, kdy se před více než 20 lety poprvé podařilo v Gdyni izolovat z rybích kůží trojité kolagenové šroubovice. Tvořily gel, první „živý" kolagen, který se pro dermo kosmetiku prokázal být plně připraven. Byla to první sbírka přírodních peptidů, které byly schopny projít svrchní vrstvou pokožky, přičemž se dostávaly až k fibroblastům. Nejpřírodnější přípravek kategorie anti-age v historii kosmetologie s velmi jednoduchým složením.


Tohoto kolagenu s trojitou šroubovicí byly již prodány miliony lahviček, ale ... přece jen ještě celosvětovou kariéru nerozpoutal. Světové koncerny se na něj nevrhnuly. Nezískal veřejnou slávu elixíru mládí, jakou si zasloužil. Triumf dosáhl hlavně mezi spokojenými spotřebiteli, kdy jej jedna spokojená klientka doporučovala druhé. Z polic v obchodech se neprodával. Stovky milionů dolarů na celosvětovou reklamní kampaň nikdo neinvestoval. Proč?

Protože nebyl dokonalý. ..

Produkt denaturoval (ztrácel svoji bioaktivní gelovou podobu) již při 26-28⁰C, což nám znemožňovalo udělit na něj záruku a plně garantovat i za hranicemi všechna práva spotřebitelů. Zejména v zemích s teplejším klimatem tento faktor od jeho distribuce odrazoval. Procesy rozpadu kolagenu byly nekontrolovatelné. Co však bylo ještě horší, že nebyly opakovatelné, což prakticky znemožňovalo jakékoli standardní vědecké výzkumy jeho transdermálních schopností a efektivity. Býval aplikován bez znalosti správného postupu - na obličeji se slupoval. Možná to bylo především proto, že nepřinášel kouzelné účinky, jaké by měl a mohl přinést, protože od spotřebitelů vyžadoval nebývalou trpělivost a systematickou důkladnost. Současné ženy přece očekávají, že bude kosmetika účinkovat rychle, nejlépe okamžitě.


Naš rybí hydratovaný kolagen však působit rychle nemohl, protože kromě trojitých šroubovic obsahoval rovněž mnoho tzv. bílkovinných zbytků, protože se jeho trojité šroubovice musely nejdříve na pokožce pod vlivem její teploty rozpadnout na jednotlivé spirály a na menší řetězce, aby se teprve jejich peptidy vzniklé po takovém rozpadu zavrtaly mezi těsně sevřené buňky svrchní vrstvy pokožky. Velká část z nich zůstávala v keratinových vrstvách, v potních a mazových kanálcích a ve zrohovatělé vrstvě, která zajisté každodennímu peelingu nepodléhala. Pouze část z nich se dostala do základní vrstvy a jen málokteré pronikly do mezibuněčné matrice škáry, kde mohly plnit své pravé poslání: misi signálních peptidů aktivujících fibroblast ke zvýšené produkci tělesného kolagenu. K procesům neokolagenogeneze (viz: červnový newsletter).
Aby tento neskutečný přípravek správně působil, bylo potřeba jej aplikovat dlouhé týdny a měsíce, systematicky a optimálním způsobem. Vítězili spotřebitelé, kteří byli v tématu vzdělaní, trpěliví a důslední. Tak, jako to bývá se vším v životě. Stejně jako v síťové distribuci tohoto kolagenu. V ní rovněž vítězili důslední, kteří se příliš rychle nenechali odradit. Přesto však úplně všem spotřebitelkám přírodního kolagenu jeho nejvýznamnější přínosy anti-age nepřinášel. Kdyby tomu tak bylo, prodával by se „sám" a nevyžadoval by si neustálého doporučování, bez kterého by nebylo poptávky. Ale vzhledem k tomu, jak skvěle zvlhčoval a napomáhal v léčbě desítek kožních neduhů, úrazů, drobných ranek a především opařenin, usídlil se v desítkách tisíc domácností, na celem světě. Tisícům z nich vylepšil domácí rozpočet a stovky z nich díky němu skvěle vydělávaly.


Teprve v roce 2014 byla odhalena zpráva, že po čtvrtině století experimentování s rybím kolagenem byla získána jeho skvělá nová forma. Odhalení bylo ve stejném období hned několik. Co se skutečně podařilo, bylo sice neuvěřitelné, ale opravdu se tak stalo. Ve dvou střediskách v Polsku: ve Gdyni a v Jeleniej Górze.
Kolagen, který se v roce 2014 na trhu objevil, se již teploty bát nemusel! Dokonce i několika desítek stupňů Celsia! Bylo toho dosaženo metodou bez chemie a bez přidávání čehokoli, bez želírování či hydrolyzace, pouze fyzikální metodou. Původní „starý" kolagen vyžadoval tenzometrickou fotografii, přibližující prostorové rozložení jeho spirál, k doložení že je „živý". Ten „nový" to dovoloval vidět holým okem! Jeho peptidy se po ochlazení opět spojovaly do větších seskupení a jejich řídká podoba se pod vlivem snižování teploty vracela vždy do husté gelové podoby.


Díky tomu, že to byly kolageny nové generace! Kolageny s kontrolovaným zvratným procesem rozpadu na jejich úrovni druhého řádu! Neměly pH 3,8- 4,2 jako původní kolagen, ale pH bližší úrovni lidské pokožky - kolem 5,15- 5,60. Mnohem snadněji vstřebatelné a transdermální. K této roli byl připraven již ve výrobním procesu, podobném tomu, kterým se chystá laboratorní peptidy, např. matrixyl.


Takový kolagen už nevyžadoval žádné polystyrenové termicky ochranné obaly, mohl stát dokonce na poličce neklimatizovaného obchodu a... chystal se na dobytí světa. Byl chráněn koloidním zlatem, kyselinou hyaluronovou a především nejmodernějšími a nejúčinnějšími aktivními látkami pro pokožku, jako je superoxid dismutáza (SOD - superoxide dismutase) nebo teprve nedávno odhalený Neothymozin Beta 4, jehož výzkumem se zabývala pouze dvě světová centra a jedno z nich sídlí právě v Jeleniej Górze. Nad těmito recepturami kolagenů pracovali skvělí vědečtí pracovníci, kteří vlastní desítky patentů v oboru medicíny, farmacie a biochemie. Výzkumy byly důkladně popsány a jejich postup byl již v roce 2014 nahlášen na patentových úřadech v Polsku i v USA."
Opravdu je to jen povídka? Zní to neuvěřitelně? Cítíte snad, že tohle nemůže být... pravda? Archivujte si tento text pečlivě, protože má historický význam. Chtěli byste takový příběh opravdu zažít?
Abychom si o tom mohli začít povídat a abychom to mohli už za pár měsíců společně prožít, musí nejdříve dojít k velkým změnám. O těchto i dalších změnách budeme ještě informovat.

redakce COLWAY NEWSLETTER

 

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2020 COLWAY Česká republika