www.uprp.pl

" />
COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA COLWAY ČESKÁ REPUBLIKA

MOJE COLWAY

Nepřihlášen
Klient

NEWSLETTER Finále bitvy o patent na metodu získávání rybího kolagenu

NEWSLETTER Finále bitvy o patent na metodu získávání rybího kolagenu


Od začátku existence našeho newsletteru jsme obdrželi desítky otázek na to „jak to vypadá s patentem na kolagen"? Kdo je majitelem tohoto vynálezu a kdo „falšuje"? V mailech do Colway i v telefonních rozhovorech se takovéto otázky v minulých letech objevovaly mnohokráte...
Je to téma, které již více než 10 let budilo mnohé emoce. Kdo si četl naše publikace, školící sešity, kdo si pamatuje mnohaletou kampaň pana Józefa Przybylského, může být opravdovým koncem této bitvy silně zaskočen. Bude se divit, dokud se sám nedotkne pravdy a nevejde na oficiální stránku Patentového úřadu Polské republiky www.uprp.pl. Pro osoby, které nerozumí polštině a rádi by se dozvěděli více informací, doporučujeme překladatele Google..


1. V pravém horním rohu „Bazy danych UPRP"
2. Potom „Wynalazki"
4. Na horní černé liště na levé straně zvolte druhou možnost „Wyszukiwanie proste"
5. Vyberte volbu myši: „Tytuł lub nazwa", zadejte slovo: „kolagenu".

Dozvídáme se především to, že všichni, kteří dnes používají slovo „falsifikáty" to spíš používají za marketingovými účely. Metodu získávání kolagenového hydrátu kolagenu totiž vynalezli již 17. 06. 1986 chemici Družstva „Syrena" v Gdyni: Mieczysław Skrodzki, Antoni Michniewicz a Henryk Kujawa. Jejich kolagen se vskutku od toho, který dnes dobře znáte, příliš nelišil. Kromě kvalitnější filtrace, dělení na pigmentační stupně a tepelnou odolností se odlišoval také ostřejší vůní po rybách. První dva pánové již dávno nežijí, třetí z nich emigroval a ochranné právo č. 144584 definitivně vyhaslo v roce 2006....


Jak se ukázalo, v naší podivné realitě se mohli pokoušet „vynalézat" totéž mnohokrát. Následkem takových pokusů však nemuseli svého cíle dosáhnout či doběhnout na metu jako první. I když takové mlýny melou velmi pomalu, tento kolotoč se někdy zastavit musel. I přes imponující popisovou tvořivost, v níž se autoři o tomtéž vyjadřovali naprosto rozdílně, výsledný efekt byl vždycky stejný. Již od roku 2002 byli čtenáři zásobování stížnostmi pana Józefa Przybylského na to, jak „jeho - vynálezce falsifikují a okrádají". Nejvíce z nich směřovalo na adresu Colway. Mnozí z vás s tím mohli mít opravdový problém. Jestliže dnes kliknete na ochranné právo č. 190737, dozvíte se, že... patent J. Przybylského je již čtyři roky neplatný. UPRP sice píše o tom, že k tomu došlo následkem neplacení takřka symbolických ochranných poplatků. Ve skutečnosti již nebylo za co platit protože pan J. Przybylský a jeho společnost jednoduše prohrál mnohaletý proces s Dr. Andrzejem Frydrychovským, s bývalým vědeckým pracovníkem Gdaňské Univerzity, který byl veřejnosti nejméně znám. Ten totiž ve všech soudních instancích dokázal, že nám všem známou metodu hydratace kolagenu vynalezl právě on. Tento skromný doktor je dnes jediným vlastníkem patentu na naš skvělý přírodní gel. Ochranné právo č 206813. Bylo to dosti staré ohlášení, protože pochází již z roku 2003. Spravedlivost se tedy v tomto případě dostávala na povrch ukrutně pomalu.


Pokud otočíte na druhou stranu, uvidíte ohlášení Inventie z roku 2005, ke kterému Patentní Úřad umořil řízení s odmítavým postojem, přičemž ani skvělý a ambiciózní popis jejich metody u ní vlastnosti nového vynálezu nepotvrdil.


I to se v životě stává... Toto je skutečný příběh. Ten člověk, o kterém v celém sporu donedávna málokdo slyšel, ve výsledku vlastní jediný patent na rybí kolagen s trojitou šroubovicí. Platí do října roku 2023.


Co z toho vyplývá pro Colway?

- neobvykle důležité sdělení /autorizované majiteli, proto má váhu oficiálního prohlášení/

Určitě se zeptáte - Co z toho vyplývá pro nás v Colway? Můžeme Vás směle ujistit, že nic špatného. Colway už léta učí správnému postupu při budování vztahů - tedy schopnosti, která je v síťovém marketingu nejdůležitější. My sami jsme se tomu také v minulých letech naučili. Máme proto již odedávna vzorné vztahy s tímto neustále aktivním vědcem a zároveň fantastickým člověkem. Čekáme trpělivě na hydrát kolagenu, který... se nebude v létě roztékat. Věřte nevěřte, takový již byl v laboratoři odhalen (!), a jeho tvůrci budou samozřejmě ochranné právo základní metody Dr. Frydrychovského respektovat. Není zde diskuse o právech. Tím spíše o právech vynálezce. Co více, my v Colway si příslušná práva k použití patentu č 206813 rádi zakoupíme.

Bez dovolení vlastníka jediného patentu již nikdo jiný velký byznys opřený na hydratovaném nativním kolagenu neudělá.
Je to podle našeho názoru dobrá zpráva. Může nás vskutku jen uklidnit, protože odebere smysl jakéhokoli ostrého konkurenčního boje. Je to bezpodmínečné vynucení souladu a spolupráce mnohých názorově i aspiračně odlišných lidí. Pokud tohle někdo nepochopí, dříve či později vypadne ze hry. Měl by to být rovněž signál pro klienty nakupující nejrůznější „kolageny" od drobných výrobců, kteří se namnožili již dříve, ale jejich čas se pomalu naplňuje. Konečně je to také výstraha pro ty, jimž se v hlavě honí nápady o založení síťového marketingu konkurenčního pro Colway, ke kterému by chtěli využít hydrát kolagenu z rybích kůží. Na pevných základech jsme si stvořili jistotu, že pokud se někomu zachce takovou myšlenku zrealizovat a nezakoupí si nejdříve práva k patentované technologii hydratace, pak pro svůj byznys páchá sebevraždu. Stejná pravidla platí i pro osoby, které by se nechali k podobným aktivitám zlákat druhými. Proto se postarejte se o to, aby si tyto informace přečetli všichni vaši spolupracovníci, protože se v poslední době opět objevují zprávy o „nových systémech MLM". Některé z Ameriky, jiné s kolagenem... Mnozí mohou namítat, že Dr. Andrzej Frydrychovský se již alespoň pod jedním MLM podepsal. Nevznikne tady střet zájmů? Nevznikne. Politice vedené firmou Colway mohou uvěřit i skeptici. Už dávno v ní nenajdete místo na náhody. Že je tato politika účinná, dokázalo i minulých 10 let a pozice získaná naší organizací na trhu.


redakce COLWAY NEWSLETTER

banner

banner

Telefon: +420 596 411 182 | +420 605 222 665 | GDPR | © 2006-2020 COLWAY Česká republika