Opruzeniny

OPRUZENINY

Jedná se o kožní onemocnění vyvolané třením kůže v jemných místech, hlavně okolo záhybů. Kromě tření kůží o sebe nebo o oblečení, se na vzniku podílí pot a další vlivy. Onemocnění může být zapříčiněno i přenosem bakterií, kvasinek a plísní na choulostivé místo. V těchto místech vlhké zapářky se také bakteriím a plísním dobře daří. Opruzeniny postihují nejen kojence a děti, ale i dospělé jedince, přičemž muži bývají náchylnější. Příčinou vzniku opruzenin je vysoká teplota především v letních měsících, v případě kojenců a batolat jde často o zvláštní formu opruzenin, tzv. plenkovou dermatitis. Pleny se třou s pokožkou, dráždí ji a dochází také k zapaření.

Při již vzniklé opruzenině je důležité zabránit dalšímu zapařování postiženého místa, možnosti rozšiřování a většímu poškození kůže. Důležité je co nejdříve odhalit postižené místo, místo šetrně umýt nebo osprchovat, poté osušit do sucha a nechat dýchat. Na trhu existuje hodně krémů, které řeší tento problém, ale pokud hledáte přírodní produkty bez zbytečné chemie, COLWAY Vám v tom může pomoci.

Na šetrné mytí doporučujeme Kolagenový mycí gel nebo Mycí gel pro děti BABY CARE.

Hojení můžete podpořit Přírodním kolagenem Graphite.

A nakonec postiženou pokožku ošetřit multifunkčním voskem Colaceumkterý se velmi dobře osvědčil v léčbě opruzenin a navíc je 100% přírodní.