Pigmentové Skvrny

PIGMENTOVÉ SKVRNY

Pigmentové skvrny způsobuje zvýšená aktivita melanocytů, buněk, které vytvářejí melanin v bazální vrstvě epidermis. Melanin pohlcuje UV záření slunečních paprsků, představuje tak přirozenou ochranu kůže. Je-li působení slunce přiměřené, je výsledkem rovnoměrné opálení. Pokud je však pokožka vystavena příliš silnému slunci po dlouhou dobu, zvýší se aktivita melanocytů a vytvoří se příliš mnoho melaninu. Výsledkem může být výskyt pigmentových skvrn na nejčastěji exponovaných oblastech, jako je obličej, ruce a dekolt.

S rostoucím věkem se množství melanocytů v pokožce snižuje, u zbývajících se však zvětšuje velikost a jejich rozmístění je účelnější. Tyto fyziologické změny vysvětlují zvýšený výskyt pigmentových skvrn u osob nad 40 let. Svou roli zde sehrává i genetika.

Skvrny mohou vznikat ale i v důsledku hormonální nerovnováhy, těhotenství či užívání hormonální antikoncepce a dalších léků. Někdy může být viníkem i hypertoxicita, tedy negativní reakce pokožky na parfém či esenciální oleje.

Co funguje v boji s nechtěnou pigmentací?

Základem léčby je vyloučení příčiny, která pigmentaci vyvolává. Pokud je například patrná časová souvislost vzniku onemocnění se zahájením užívání hormonální léčby, je vhodné ji ukončit, nebo alespoň změnit preparát. Dále je pak nutná ochrana před UVA a UVB paprsky.

Méně výrazné pigmentace je možné eliminovat pomocí speciální kosmetiky. Výborně fungují intenzivní séra, ale i celé řady přípravků od čisticích vod, přes denní krémy a noční péči.

 

Víte že... 

Můžete chránit pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením i zevnitř? Dokáže to karotenoid astaxantin, který pohlcuje UVB paprsky. Příjem 2 mg astaxantinu denně po dobu jednoho měsíce ochrání pokožku před spálením od slunce a tím i před pigmentovými skvrnami a my v Colway máme potravinový doplněk Axantu, který obsahuje tento vzácný karotenoid. Axanta navíc posiluje pleť zevnitř, můžeme ji tedy označit jako nutri kosmetiku.

Další speciální produkty v naší nabídce, které pomáhají s tímto problémem:

  

 

Nejprodávanější

AXANTA - ASTAXANTHIN - Jeden z Nejsilnějších Antioxidantů + Piperin + Komplex Vit. B
Akce Tip
1 090 Kč –18 %
890 Kč

Astaxanthin je velmi žádanou látkou spotřebiteli potravinových doplňků. Již léta ho do svých produktů zahrnují jen ti nejpřednější výrobci na světě. Obsahuje komplex vitamínů skupiny B a piperin, extrakt z černého...

137
Nativní Kolagen GOLD
Akce Tip
1 720 Kč –40 %
1 032 Kč

Směs čistého kolagenu obohacena o antibakteriální, protizánětlivé, protimikrobové, protiplísňové a regenerační látky  Je určen osobám, které mají problematickou, hypersenzitivní kůži, náchylnou k zánětlivým stavům...

110
SENZACE! KOLAGEN VEGE - revoluční dermokosmetika nejen pro vegany
Tip
od 1 390 Kč–4 %
od 1 390 Kč

Senzační přesto, že 100% rostlinný. Prvním kosmetický produkt na světě, který je náhradou živočišného kolagenu, inspirovaný veganskou filozofií a etikou. Obsahuje plný rostlinný aminogram molekul, které přirozeně...

194/45
66cdbbce23cba144496b414921788194258ce282 orig
Akce Novinka
1 390 Kč –21 %
1 090 Kč

Inteligentní sérum obsahující dva vynikající zdroje vitamínu C, který je nezbytný pro udržení mladé pokožky po mnoho let. Redukuje zabarvení a snižuje viditelnost vrásek. Dodává pokožce zdravý vzhled,...

356
4 položek celkem
CASHBACK Peníze Zpět