Magnesium Complex

Je kombinací tří forem hořčíku s vysokou biologickou dostupností – laktátu horečnatého, citrátu hořečnatého a bisglycinátu hořečnatého – obohacených vitaminem B₆, který usnadňuje absorpci tohoto prvku, jeho transport do buněk organizmu a udržování jeho intracelulárních zásob.

Můžeme doručit do:
26.6.2024
Možnosti doručení
skladem v externím skladu
690 Kč
Kategorie: Minerály
obsah : 60 kapslí
akcni zbozi vyhody na produktu 300x150
darek k objednavce
sleva po registraci

Magnesium Complex doplněk stravy, je kombinací tří forem hořčíku s vysokou biologickou dostupností – laktátu horečnatého, citrátu hořečnatého a bisglycinátu hořečnatého – obohacených vitaminem B₆, který usnadňuje absorpci tohoto prvku, jeho transport do buněk organizmu a udržování jeho intracelulárních zásob. Intenzivní životní styl, fyzická námaha, nepravidelný spánek, stres, alkohol a pití velkého množství kávy – to vše zvyšuje poptávku po hořčíku

Magnesium Complex doplňuje každodenní stravu o hořčík, který patří k těm stopovým prvkům, jež mají rozhodující vliv na zachování zdraví člověka. Hořčík je aktivátorem více než 300 enzymů podílejících se mimo jiné na metabolismu sacharidů a tuků, chrání srdeční sval před nedokrvením (ischemií) a nedostatečným přísunem kyslíku (hypoxií), působí proti srdeční arytmii, reguluje krevní tlak, má vliv na snížení cholesterolu v krvi, čímž přispívá k prevenci aterosklerózy. Stabilizuje funkce nervového systém a přispívá tak k uklidnění a zvýšení produktivity práce našeho mozku. Hořčík je také nezbytný pro správný růst našich kostí a jejich mineralizaci.

Hořčík pomáhá při:

  • správné funkci svalů,

  • udržení zdravých kostí a zubů,

  • udržování elektrolytické rovnováhy,

  • správné syntéze proteinů,

  • udržování správných psychologických funkcí,

  • udržování správného energetického metabolismu

Aktivní látky

Citrát hořečnatý – zajišťuje velmi vysokou absorpci iontů hořčíku, je lépe rozpustný ve vodě než oxid hořečnatý, a to až o 55%. Absorpce hořčíku probíhá současně s absorpcí vody, takže čím lepší je rozpustnost sloučeniny ve vodě, tím větší je její absorpce v našem organizmu. K ionizaci citrátu hořečnatého v lidském těle je nezbytné menší množství žaludečních kyselin. Citrát hořečnatý se doporučuje osobám trpícím nedostatečnou sekrecí žaludeční kyseliny. Kromě toho citrát uvolňuje také kyselinu citrónovou, která plní pomocnou úlohu při výrobě energie v buňkách.

Bisglycinát hořečnatý (Chelát) je kombinací hořčíku a glycinu, což je nejjednodušší aminokyselina. Toto spojení má vliv na rychlou absorpci v našem organizmu – navíc bez vedlejších účinků (nemá žádné projímavé vlastnosti). Suplementace Glycinátem hořečnatým pomáhá zmírnit symptomy spojené se syndromem chronické únavy a fibromyalgie. Lidé, kteří trpí depresemi, jež se projevují apatií, anorexií, pocitem ztracení, zpomalením kognitivních funkcí, zapomnětlivostí, úzkostmi nebo nespavostí, mají nízkou hladinu hořčíku. Glycinát hořečnatý pomáhá v boji s výše uvedenými symptomy, protože hořčík podporuje činnost nervové soustavy. Dodatečným účinkem glycinátu je jeho schopnost odstraňovat z těla rtuť (může se nevědomky dostat do našeho organizmu například při konzumaci ryb pocházejících ze znečištěných vod). Tento proces se nazývá chelatace.

Laktát hořečnatý – je hořečnatá sůl kyseliny mléčné. Jedná se o přirozeně se vyskytující minerál, který podporuje činnost oběhového systému, nervové soustavy a zažívacího ústrojí. Podporuje také činnost svalů a distribuci glukózy. Laktát hořečnatý podporuje rovněž stavbu kostí, zubů a v kombinaci s vápníkem podporuje také práci srdečního svalu. Je také odpovědný za produktivitu buněk, protože podporuje jejich růst a dělení, podporuje správnou funkci nervových buněk a metabolické procesy.

Vitamin B6 – zvyšuje účinnost působení tohoto prvku tím, že usnadňuje absorpci hořčíku, jeho transport do buněk organizmu a udržování intracelulárních zásob. Jak hořčík, tak i vitamin B₆ jsou nezbytné v procesu enzymatické syntézy proteinů a spolupracují v řadě fyziologických aktivit.

Způsob použití

Přípravek je nutné zapíjet vodou. Doporučená denní dávka jsou 2 kapsle.

 

 

Upozornění: Není náhradou pestré stravy. 

Nepřekračujte DDD. Neužívejte v případě přecitlivělosti na jakoukoliv složku přípravku. 

Uchovávejte na suchém, temném místě při pokojové teplotě, mimo dosahu dětí.

Informace o alergenech lze získat po kontaktu s firmou.

 

Odpovědný subjekt: COLWAY Sp. J. ul. Hippiczna 2 84-207 Koleczkowo Polsko, země původu: EU

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
LN Avatar autora | 4.2.2021
Kvalitní doplněk, začala jsem používat kvůli častým křečím v lýtku, které mě trápily hlavně v noci, zdá se, že magnesium complex je účinný, užívám krátce a křeče už ustupují. Produkty zakoupené v lékárně mi vůbec nepomáhaly, takže mohu jen doporučit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

eyJidWNrZXQiOiI3MDA5NzM1MjU4NTktaXN0cnVjdC1hc3NldHMiLCJrZXkiOiJpbWFnZXNcL2xvZ28uNmU1ZDg2NmM2YmE4YjY5MGMxZTQzNzY1MTQ2MGJiZDcucG5nIiwiZWRpdHMiOnsicG5nIjp7InF1YWxpdHkiOjg1fX19

Značka související se značkou Colway, zaměřená na mezinárodní trhy. Inovativní produkty na bázi živého nativního kolagenu odolného vůči teplotním vlivům. Na trh dodáváme senzační produkty založené na nejnovějších biotechnologických objevech, většinou založené na přírodních složkách.